Darknet/ Darkweb

Zaktualizowano: 23 sty

Z angielskiego: Ciemna sieć lub mroczna sieć, tak zwana druga strona Internetu,

do której można uzyskać dostęp tylko za pomocą określonego oprogramowania, konfiguracji lub autoryzacji i często wykorzystuje unikalny, dostosowany protokół komunikacyjny. to sieć ukryta dla popularnych wyszukiwarek takich jak Google, Bing czy Yahoo. Witryny w „ukrytym internecie” – anonimowe strony internetowe, sklepy, fora, portale – mają rozszerzenie w domenie .onion. Zapewnia to oglądającym potencjalnie większą anonimowość.


Rozmiar zwykłej sieci internet (surface web) w stosunku do darknetu i darkwebu

Anonimowość Darknetu sprawia, że wielu kryminalistów traktuje go jako oczywiste źródło zarobkowania. Czują się przy tym bezkarni, nie biorą jednak pod uwagę, że działalność tej sieci jest silnie obserwowana przez wszystkie najważniejsze służby wywiadowcze na świecie, z FBI i Interpolem na czele. W samym tylko 2012 roku, dzięki aktywności w Darknecie organizacji Terre de Hommes, walczącej o prawa człowieka, udało się pojmać 1000 pedofili.

Tutaj materiał na temat tego co można znaleźć w Darknecie:


To właśnie z Darknetu udało się uzyskać odpowiedz na temat tajemniczego kodu stosowanego w w mailach Podesty (afera pizzagate) i opisach zdjęć celebrytów i piosenkarzy aktorów z Hollywood,


"Pójdę do więzienia przez pizzę" - Twitt od żony piosenkarza Johna Legenda z 2013 roku (pizza - mała dziewczynka)

To właśnie tam, po drugiej stronie sieci rozwija się branża Hurtcore gdzie zboczeńcy i pedofile wymieniają się najgorszym rodzajem filmów, w którym dominuje przemoc, tortury, gwałty i brutalne zabójstwa. Bardzo często ofiarą tych nagrań padają porywane dzieci.


Jedno z forum w Darknecie, wystarczy spojrzeć na tytuły tematów, większość dotyczy filmów z udziałem małych dzieci

Dodam tylko, że branża hurtcore stale rośnie, już dzisiaj jest warta 300 mld dolarów!

Mam nadzieje, że teraz już rozumiecie z jak wielkim złem przyszło nam walczyć.

156 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie