top of page
Szukaj

Biblia a Kościół Rzymsko-katolicki

Zaktualizowano: 20 mar

W niniejszym poście zamieszczam interesujące kanały z YouTube, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat Biblii i naszego Stwórcy oraz poznać różnice między prawdą Biblijną a tym czego naucza Kościół Rzymsko-katolicki. Oczywiście, w pierwszej kolejności warto osobiście zapoznać się z Biblią i wtedy szukać wiedzy uzupełniającej.


Tak więc zaczynamy od byłego księdza Fabiana Błaszkiewicza, który został wydalony z zakonu Jezuitów przez swoje niewygodne nauczania, obecnie dzieli się swoja ogromna wiedzą o naukach Biblijnych i często ujawnia niezgodności między KRK a Biblią. Kanał Tajemny Plan.Kolejny kanał to Obiektyw, którego materiały bardzo współgrają z moimi poglądami, autor dzieli się z nami ogromną wiedzą i poznaniem Pisma Świętego, a przy okazji jego nagrania charakteryzują się dobrym montażem materiałów i tłumaczeń.

Niezależne Chrześcijańskie Studio Filmowe kanał "Obiektyw"Trzeci polecany kanał to Prawda ma Znaczenie, prowadzony przez Polski zbór chrześcijan w Kanadzie. Nagrania mają format wykładów wspieranych slajdami oraz analizą tekstów Biblijnych. Na prawdę bardzo dużo można się nauczyć i zrozumieć. Kanał Prawda ma Znaczenie.


Jako czwarty kanał polecam Jan W. Klif, kanał nazwany na cześć jednego z najsłynniejszych protestantów i obrońców Biblii. Co tu dużo mówić.. niesamowite filmy, przygotowane z wielką starannością i dbałością o detale. Każdy kolejny film jest w pewnym sensie oddzielnym arcydziełem, autor w doskonały sposób otwiera przed nami Biblię i obnaża absurdy Kościoła Katolickiego.

Kanał Jan W. Klif, Polecam !


Jako ostatni polecam kanał Pastora Roberta Breakera. Amerykański pastor, który od kilku lat z wielkim sukcesem głosi słowo Boże w Internecie i nie tylko (ma ponad 650k subskrypcji). Za pomocą wersetów Biblii, tablicy i mazaka wyjaśnia tajemnice Biblii, w tym szczególnie zwraca uwagę na nadchodzące "pochwycenie", które ma wyprzedzić 7 lat ucisku. Kanał Robert Breaker. (Trzeba włączyć automatyczne napisy PL)Oczywiście kanałów o wartościowych treściach jest dużo więcej, z czasem postaram się podrzucić kolejne. "Wtedy Jezus mówił do tych Żydów, którzy mu uwierzyli: Jeśli będziecie trwać w moim słowie, będziecie prawdziwie moimi uczniami.

I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (Jana 8:31-32)

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page